BOTOKS

Czym jest botoks, co możemy nim leczyć ?

Botoks jest preparatem stworzonym na bazie toksyny botulinowej wytwarzanej przez bakterie o nazwie Clostridum botulinum. Odkryto go w XX wieku podczas prowadzenia badań nad patologiami mięśni twarzowych. Ustalono wtedy, że w małych dawkach botoks ma lecznicze właściwości. Preparat ten wcześniej był znany pod nazwą jadu kiełbasianego, który zażyty w większej ilości powodował problemy z widzeniem, połykaniem i mówieniem. Przez lekarzy stosowany jest natomiast w bezpiecznych dawkach, które pozwalają osiągnąć pożądany efekt w dziedzinie medycynie estetycznej, taki jak zniwelowanie zmarszczek i odmłodzenie skóry.

 Projekt bez tytułu 1

Jakie są wskazania do zastosowania botoksu?

Botoks stosowany w medycynie estetycznej wykorzystywany jest zazwyczaj do zahamowania procesów starzenia, objawiających się w zmarszczkach na czole (najczęściej tzw. lwiej zmarszczki), przy oczach (tzw. kurzych łapkach), w okolicach nosa (tzw. króliczych), zmarszczek palacza i innych. Ponadto botoks jest nieoceniony przy leczeniu nadpotliwości pach, stóp czy okolic intymnych. Warto również wspomnieć o leczniczym działaniu botoksu w przypadku bruksizmu – choroby polegającej na nadmiernej aktywności mięśni żwaczy, która powoduje zaciskanie szczęki, a w efekcie niszczenie zgryzu i ścieranie zębów. Botoks stosowany jest również z powodzeniem w leczeniu choroby hemoroidalnej. Tak więc działanie botoksu ma szeroki zakres i znajduje zastosowanie nie tylko w dziedzinie medycyny estetycznej.

Zalety zastosowania botoksu?

- rezultatem wstrzykiwania botoksu w poszczególne partie twarzy jest ich wygładzenie, a tym samym nadanie młodszego wyglądu,

- zabieg z zastosowaniem botoksu jest całkowicie odwracalny – w przypadku niezadowolenia z efektu mija on po kilku miesiącach,

- jest to szybki zabieg, który trwa zaledwie kilkanaście minut,

- efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy,

- zabieg przeprowadzany przez specjalistę tworzy niewielkie ryzyko niepożądanych skutków,

- w porównaniu do innych zabiegów za zakresu medycyny estetycznej jest on stosunkowo tani,

- botoks znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale pozwala również leczyć nadpotliwość, bruksizm czy chorobę hemoroidalną.

Czy zabieg jest bolesny, jak jest wykonywany?

Zabieg z wykorzystaniem botoksu jest szybki, prosty i praktycznie bezbolesny. Sam preparat podaje się za pomocą małej i cienkiej igły, której ukłucia porównywane są do ugryzienia komara. W większości przypadków nie wymaga on zastosowania żadnej formy znieczulenia, gdyż zabieg trwa stosunkowo krótko i nie stanowi to nadmiernego dyskomfortu dla pacjenta.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu Toksyną botulinową?

  • ciąża i okres karmienia
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (głównie białka – albuminy)
  • schorzenia zapalne skóry
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych lub leków rozkurczowych

 

Zalety toksyny nad kwasem hialuronowym

Wiele osób myli pojęcia botoksu i kwasu hialuronowego. Faktem jest, że obie te substancje służą do niwelowania zmarszczek, a tym samym dla osiągnięcia efektu młodszej skóry. W przeciwieństwie jednak do kwasu hialuronowego, botoks nie jest wypełniaczem, a jego działanie polega na blokowaniu kurczenia się mięśni twarzy, co zatrzymuje powstawanie zmarszczek mimicznych. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić, który z preparatów jest lepszy. Stosowane wspólnie i naprzemiennie są skutecznym środkiem pozwalającym zatrzymać procesy starzenia się skóry.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu ?

Sam zabieg wstrzyknięcia botoksu nie wymaga specjalnych przygotowań czy wykonywania dodatkowych badań. Zabieg wykonywany jest po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Na 2-3 dni przed zabiegiem zaleca się odstawienie leków przeciwzapalnych oraz przeciwkrzepliwych. Ponadto w przed zabiegiem oraz po nie należy spożywać alkoholu. Po zabiegu nie poleca się również wykonywania wysiłku fizycznego, korzystania z sauny lub basenu.

Jak długo działa botoks ?

Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć już po kilku dniach, jednak docelowy efekt pojawi się po 1-2 tygodniach. Zabieg botoksu należy regularnie powtarzać. Efekt zabiegu w zależności od organizmu pacjenta utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Każdy przypadek jest indywidualny, a trwałość zabiegu zależy między innymi od wieku pacjenta, stanu skóry czy stylu życia (diety, nawadniania itp.).

 

Projekt bez tytułu

CENNIK
MEDYCYNA ESTETYCZNA  
TOKSYNA BOTULINOWA (BOTOKS)  
   
LWIA ZMARSZCZKA  400 zł
CZOŁO  400 ZŁ
KURZE ŁAPKI  400 ZŁ
OPADAJĄCE KĄCIKI UST   400 ZŁ
BRODA BRUKOWANA   400 ZŁ
ZMARSZCZKI KRÓLICZE   400 ZŁ
ZMARSZCZKI PALACZA   400 ZŁ
MEZOBOTOKS  OD 450 ZŁ
   
LECZENIE NADPOTLIWOŚCI:  
PACHY  1000 ZŁ
DŁONIE  1000 ZŁ
STOPY  1000 ZŁ
TWARZ  OD 1000 ZŁ
   
LECZENIE BRUKSIZMU  OD 1000 ZŁ
   
KWAS HIALURONOWY  
WYPEŁNIANIE UST  OD 900 ZŁ 
WOLUMETRIA  OD 1200 ZŁ
WYPEŁNIANIE BRUZD NOSOWO-WARGOWYCH OD 900 ZŁ
WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK  OD 900 ZŁ
   
STYMULATORY TKANKOWE  
   
EJAL40  700-900 ZŁ
SUNEKOS 200 REGENERACJA MACIERZY POZAKOMÓRKOWEJ  600 ZŁ
SUNEKOS 1200 REGENERACJA MACIERZY POZAKOMÓRKOWEJ  1 000 ZŁ
KOLAGEN KARISMA REKOMBINOWANY KOLAGEN  1 300 ZŁ
NUCLEOFILL MEDIUM/STRONG LIFITNG NA POZIOME KOMÓRKOWYM  1000-1200 ZŁ
RADIESSE  2000 ZŁ 
PLURYAL SILK  OD 1000 ZŁ
PLURYAL BISCULPTURE  OD 1000 ZŁ
PLURYAL DENSIFY  OD 1000 ZŁ
   
POZOSTAŁE:  
   
WAMPIRZY LIFTING   1000 ZŁ
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE  800 ZŁ
LIPOLIZA  OD 200 ZŁ 
LIPOSUKCJA PODBRÓDKA  2500 ZŁ
LIPOSUKCJA LINII ŻUCHWY  3500 ZŁ
LIPOSUKCJAPODBRÓDKA I LINII ŻUCHWY  4500 ZŁ
LIPOTRANSFER – JEDNA OKOLICA ZABIEGOWA TWARZY  3 500 zł
KOREKTA POWIEK GÓRNYCH  4000 ZŁ

Specjaliści

lek. Paweł Bigos
lek. Paweł BigosChirurg, Proktolog, Specjalista medycyny estetycznej