hanczewski

dr n. med. Marcin Hańczewski

            Ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 1996 roku. Już w trakcie studiów pracowałem podczas ostrych dyżurów w Izbie Przyjęć Państwowego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Staż podyplomowy odbyłem w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Poznaniu w latach 1996-1997.

Od 1997 roku byłem związany z Centrum Medycznym HCP w Poznaniu, najpierw pracując na stanowisku młodszego asystenta, a po uzyskaniu tytułu specjalisty chirurgii ogólnej, pracując jako starszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Od 2006 roku przez 12 lat byłem kierownikiem  Pracowni Endoskopowej.

W latach 2000-2005 odbyłem szkolenie specjalizacyjne w Klinice Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych w Poznaniu pod kierunkiem prof. Krzysztofa Słowińskiego, a w 2005 roku uzyskałem tytuł specjalisty chirurgii ogólnej.

W latach 2007-2013 pracowałem na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Powiatowego w Gostyniu, na stanowisku starszego asystenta, jednocześnie będąc dyrektorem medycznym Szpitala.

W 2012 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych po obronie rozprawy pt. „Wyniki leczenia oraz ocena jakości życia pacjentów operowanych z powodu ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego w szpitalu powiatowym”, której promotorem był prof. dr hab. Ryszard Marciniak. Pracowałem również na stanowisku Starszego Asystenta na Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
              Ukończyłem szkolenie specjalizacyjne w zakresie gastroenterologii na Oddziale Gastroenterologicznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie pod kierunkiem dr n.med. Tadeusza Szweda. Od 2008 roku biorę  udział w badaniach klinicznych,  najpierw jako chirurg-współbadacz, później jako badacz główny w leczeniu: Choroby Parkinsona, Wrzodziejącego Zapalenia Jelita Grubego, Zespołu Jelita Drażliwego oraz Choroby Leśniowskiego-Crohna.
             Aktualnie pracuję w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. Doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu na Oddziale Chirurgicznym oraz w Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego. Wykonuję także zaawansowane procedury endoskopowe w Zielonogórskim Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego.

Od wielu lat jako jeden z nielicznych specjalistów w Wielkopolsce wykonuję  ECPW – Endoskopową Cholangiopankreatografią Wsteczną, zaawansowaną technikę endoskopową wykorzystywaną w przypadku chorych cierpiących z powodu kamicy dróg żółciowych, kamicy trzustki czy guzów trzustki.
              W 2017 roku wraz z moim przyjacielem dr n. med. Aleksandrem Niziołkiem stworzyliśmy w Poznaniu placówkę medyczną AM-Medic, owoc naszego 20-letniego doświadczenia oraz dobrej współpracy. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach doszkalających oraz w konferencjach naukowych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Jestem również członkiem ESGE (European Society of Gastrointestinal Endoscopy), prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Endoskopowych.
            Mam ten wielki zaszczyt robić w życiu to, co kocham. Przekłada się to także na moje dobre kontakty z pacjentami. Dzięki empatii, jak oceniają mnie pacjenci, nasze spotkania upływają w przyjaznej, stosownej do sytuacji atmosferze. Chorym poświęcam sporo czasu, starając się każdy problem traktować bardzo indywidualnie i z największą starannością go rozwiązywać. Nigdy nie zapominam, że dobro chorego jest najważniejsze.

dr n. med. Marcin Hańczewski
specjalista gastroenterologii i chirurgii ogólnej

Specjalizacje
Chirurgia ogólna II stopnia, gastroenterologia

Ukończone szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie gastroenterologii
Ukończone szkoły
Akademia Medyczna w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny)
Publikacje
Przegląd Chirurgiczny: Effect of BMI on the Quality of Life in Patients After Appendectomy Depending on Surgical Modality – Wpływ BMI na jakość życia pacjentów po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego.
Znajomość języków obcych
angielski
Staże
Szpital Bielański w Warszawie Oddział Gastroenterologii
Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, Klinika Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologii
Choroby, którymi się zajmuję:
Hemoroidy
Choroba uchyłkowa jelit
Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
Kamica pęcherzyka i dróg żółciowych
Choroby trzustki
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego 
Choroba Leśniowskiego-Crohna
Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego
Zespół Jelita Drażliwego
Umiejętności endoskopowe:
gastroskopia diagnostyczna
kolonoskopia diagnostyczna
polipektomia endoskopowa z polipektomią
mukozektomia
opaskowanie żylaków przełyku
PEG – Przezskórna Gastrostomia Endoskopowa
protezowanie przełyku
ECPW – pełen zakres zabiegów (leczenia kamicy żółciowej, protezowanie dróg żółciowych, poszerzanie zwężeń dróg żółciowych)
poszerzanie zwężeń jelitowych
poszerzanie zwężeń przełykowych
endoskopowe leczenie achalazji

  

Nasza kadra

dr n. med. Aleksander Niziołek

Chirurg, Chirurg - Onkolog, Proktolog, Endoskopista

Więcej...

dr n. med. Marcin Hańczewski

Chirurg, Gastroenterolog, Proktolog, Endoskopista

Więcej....

dr n med. Grzegorz Poprawski

Ginekolog - Położnik, Ginekolog - Onkolog

Więcej ..
Nasza kadra
Nasza kadra
Nasza kadra