Endoskopia

W naszej pracowni endoskopii świadczymy usługi:

Gastroskopia

Jest to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego. Badanie polega na wprowadzeniu wziernika - endoskopu i oglądaniu błony śluzowej, ocenie czynności perystaltycznej i poszukiwaniu zmian patologicznych : wrzodów, nadżerek, stanów zapalnych, polipów, nowotworów. Gastroskopia pozwala na rozpoznanie źródła krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Badanie to pozwala również na pobieranie wycinków ze zmian patologicznych oraz usuwaniu zmian chorobowych .
Gastroskopia jest badaniem bezpiecznym, które może być wielokrotnie powtarzane w razie potrzeby.

Gastroskopia przeznosowa (TNE -Trans Nasal Endoscopy)

Gastroskopia przez nos to badanie endoskopowe, które rekomendowane jest pacjentom, posiadającym silny odruch wymiotny, jak również dla tych, osób które miały nieprzyjemne odczucia podczas wykonywania wcześniejszych gastroskopii endoskopem zwykłej średnicy. Gastroskop nosowy po wcześniejszym znieczuleniu błony śluzowej nosa oraz gardła wprowadzany jest delikatnie przez jeden z otworów nosowych do przełyku pacjenta. Podczas gastroskopii nosowej można ocenić błonę śluzową przełyku, żołądka oraz dwunastnicy. W razie potrzeby podczas tego badania można pobrać wycinki błony śluzowej w celu wykonania testu na obecność bakterii Helicobacter pylori jak również do badania histopatologicznego

Gastroskopia informacje podstawowe dla pacjenta

Kolonoskopia

Jest to badanie endoskopowe dolnego odcina przewodu pokarmowego to jest jelita grubego. Polega na wprowadzeniu wziernika - endoskopu do światła jelita i oglądaniu błony śluzowej, ocenie czynności perystaltycznej i poszukiwaniu zmian patologicznych: stanów zapalnych, owrzodzeń, polipów, żylaków, uchyłków, nowotworów. Badanie to pozwala również na pobieranie wycinków ze zmian chorobowych oraz leczenie zmian patologicznych.

Kolonoskopia jest badaniem bezpiecznym. Ryzyko przebicia (uszkodzenie) jelita w trakcie kolonoskopii diagnostycznej jest znikome.

Retroskopia

Jest to badanie endoskopowe odbytnicy - końcowego odcinka jelita grubego. Badanie to polega na wprowadzeniu wziernika do światła odbytnicy i oglądaniu błony śluzowej, ocenie czynności perystaltycznej poszukiwaniu zmian chorobowych: polipów , stanów zapalnych, owrzodzeń, zmian naczyniowych - żylaków, angiodysplazji, nowotworów. Badanie to pozwala również na pobieranie wycinków ze zmian chorobowych, oraz leczenie zmian patologicznych.
Rektoskopia jest badaniem bezpiecznym, które może być powtarzane w razie potrzeby.

Nasza lokalizacja

©Ammedic