Nasza placówka nawiązała współpracę z ośrodkiem badań klinicznych Clinical Research Center Sp. z o. o. Medic-R Sp.k w celu wspólnego prowadzenia badań klinicznych.
Współpraca poszerza zespołowi lekarskiemu możliwości leczenia Pacjentów poprzez dostęp do najnowszych osiągnięć medycyny. Dodatkowo, dzięki połączeniu zasobów i kompetencji obu placówek, możliwe jest prowadzenie badań o większym zasięgu i stopniu zaawansowania.
Udział w badaniach klinicznych z zakresu gastroenterologii niesie ze sobą wiele potencjalnych korzyści dla pacjentów, zwłaszcza tych cierpiących na przewlekłe lub trudne do leczenia choroby przewodu pokarmowego, takie jak:
- Choroba Leśniowskiego-Crohna
- Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Udział w badaniach klinicznych prowadzonych przez AM MEDIC wiąże się z szeregiem korzyści:
- Jest bezpłatny dla wszystkich pacjentów
- Pacjent otrzymuje innowacyjne leczenie, które nie jest jeszcze powszechnie dostępne
- Stała opieka lekarska
- Regularne wizyty kontrolne
- Darmowe badania endoskopowe oraz badania laboratoryjne
- Pacjent otrzymuje zwrot kosztów związany z dojazdami do kliniki.
Wszystkie koszty badań i konsultacji są pokrywane przez sponsora badania klinicznego.
W każdej chwili, dobrowolnie, bez podania przyczyny można zrezygnować z udziału w badaniu klinicznym. W momencie rezygnacji Pacjent nie ponosi jakichkolwiek kosztów za dotychczasowy udział i opiekę medyczną oraz wykonane badania.
Zachęcamy do kontaktu pacjentów zainteresowanych uzyskaniem informacji na temat badań prowadzonych w klinice. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.
Tel. +48 500-799-053
Mail:kontakt@cr-center.pl
Zadaniem badań klinicznych jest ocena skuteczności i bezpieczeństwa najnowocześniejszych osiągnięć medycyny.
Każde badanie kliniczne jest zatwierdzane przez komisję Bioetyczną oraz Urząd rejestracji produktów leczniczych. Badanie jest prowadzone zgodnie z polskimi i światowymi normami prawnymi.
CELE PROWADZENIA BADAŃ KLINICZNYCH:
- Ocena skuteczności nowych terapii i leków
Celem badań klinicznych jest udowodnienie, że nowa metoda leczenia jest skuteczna w walce z określoną chorobą lub dolegliwością. Często skuteczniejsza niż dostępne w danym momencie standardowe formy terapii.
- Ważnym celem badań klinicznych jest ocena bezpieczeństwa nowych terapii, leków i procedur
Badania pomagają zidentyfikować potencjalne działania niepożądane i ryzyka zdrowotne, które mogą wystąpić podczas leczenia. Dzięki nim można opracować wytyczne dotyczące stosowania leku.
- Zwiększenie wiedzy medycznej
Badania kliniczne przyczyniają się do rozwoju wiedzy medycznej i pomagają w lepszym zrozumieniu mechanizmów chorób, procesów biologicznych i wpływu różnych terapii na organizm. Wyniki takich badań mogą prowadzić do nowych odkryć, które zmieniają podejście do leczenia wielu chorób
- Uzyskanie rejestracji i dopuszczenia do obrotu
Pozytywne wyniki badań klinicznych są podstawą do zatwierdzenia nowego produktu przez instytucje regulacyjne (np. EMA, FDA). Jest to etap niezbędny do wprowadzenia leku na rynek.
