KOLONOSKOPIA W ZNIECZULENIU

Kolonoskopia w Znieczuleniu Miejscowym i Ogólnym - AM Medic

Czym jest kolonoskopia?

Kolonoskopia to procedura medyczna, która umożliwia lekarzom zbadanie wnętrza jelita grubego i odbytu. Jest to istotne narzędzie diagnostyczne w wykrywaniu stanów takich jak polipy, rak jelita grubego, choroby zapalne jelit i inne schorzenia.

Kolonoskopia w znieczuleniu miejscowym i ogólnym w AM Medic

Rozumiejąc, że kolonoskopia może być dla wielu osób procedurą niekomfortową, w AM Medic oferujemy możliwość wykonania tego badania w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Naszym celem jest zapewnienie, że każdy pacjent czuje się komfortowo i bezstresowo podczas badania.

Znieczulenie miejscowe

Znieczulenie miejscowe podczas kolonoskopii stosowane jest dla zminimalizowania dyskomfortu podczas badania. Przed badaniem pacjent przyjmuje tabletkę powodującą rozluźnienie i wyciszenie organizmu. W trakcie samego badania pacjent pozostaje przytomny, a dożylnie podawane są leki rozkurczowe i przeciwbólowe.

Znieczulenie miejscowe jest preferowane dla większości procedur kolonoskopii, ponieważ pacjent jest w stanie natychmiast opuścić klinikę po badaniu. Jednak niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas procedury, mimo zastosowania znieczulenia miejscowego.

Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne tzw. analgosedacja, jest formą znieczulenia, która wprowadza pacjenta w stan krótkiego i płytkiego snu. Pacjent nie jest świadomy procedury i nie odczuwa bólu. Jest to forma znieczulenia stosowana w przypadku dłuższych procedur zabiegowych lub na wyraźne życzenie pacjenta.

Przed procedurą w znieczuleniu ogólnym pacjent musi wykonać badania krwi w postaci: morfologii, glukozy oraz elektrolitów (sód i potas), a osoby powyżej 60 roku życia proszone są o dostarczenie też opisu EKG. Wyniki te nie mogą być starsze niż miesiąc. W przypadku konkretnych jednostek chorobowych lekarz anestezjolog może poprosić pacjenta o wykonanie dodatkowych badań krwi.

Po wykonaniu badania w znieczuleniu ogólnym pacjent pozostaje w Centrum Medycznym do momentu zwolnienia go przez lekarza anestezjologa.

Bezpieczeństwo i skutki uboczne

Zarówno znieczulenie miejscowe, jak i ogólne, są uważane za bezpieczne formy znieczulenia. Należy jednak podkreślić, że badanie wykonane w znieczuleniu ogólnym znacznie bardziej obciąża organizm pacjenta i nie wszyscy – szczególnie bardzo schorowani pacjenci – mogą taką formę znieczulenia przyjąć.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kolonoskopii w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest naszym priorytetem. Zespół AM Medic zobowiązuje się do dostarczania najwyższej jakości opieki medycznej, zapewniając jednocześnie, że czujesz się komfortowo i zrelaksowany podczas całego procesu.

Wybierając AM Medic

Decydując się na kolonoskopię w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w AM Medic, wybierasz komfort, profesjonalizm i najwyższe standardy opieki medycznej. Nasz zespół złożony z doświadczonych specjalistów zapewnia bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie procedury, minimalizując dyskomfort i stres.

 

CENNIK
ENDOSKOPIA  
   
GASTROSKOPIA Z KONSULTACJĄ z omówieniem badania i zaproponowaniem ew. leczenia 450 zł
GASTROSKOPIA PRZEZNOSOWA 550 zł
BADANIE WYCINKÓW NA OBECNOŚĆ  BAKTERII HELICOBACTER PYLORI 80 zł
KOLONOSKOPIA Z KONSULTACJĄ z omówieniem badania i zaproponowaniem ew. leczenia 900 zł
KAPSUŁKA ENDOSKOPOWA 3 800 zł
BADANIE HISTOPATOLOGICZNE POBRANEGO WYCINKA 90 zł
USUNIĘCIE POLIPA < 10mm 200 zł
USUNIĘCIE POLIPA > 10 mm 400 zł
MUKOZEKTOMIA od 1 500 zł
BADANIE ENDOSKOPOWE  Z  UŻYCIEM  KLIPSA  HEMOSTATYCZNEGO  170 zł
BADANIE ENDOSKOPOWE Z UŻYCIEM IGŁY JEDNORAZOWEJ 80 zł
BADANIE ENDOSKOPOWE Z UŻYCIEM APC (Argon Plasma Coagulation) 600 zł
ZAŁOŻENIE BALONU ŻOŁĄDKOWEGO Orbera 365  10 000 zł
USUNIĘCIE BALONU ŻOŁĄDKOWEGO  3 000 zł
znaczenie miejsca w przewodzie pokarmowym (tatuaż) od 400 zł
   
          ZNIECZULENIE  
   
ZNIECZULENIE OGÓLNE Z ANESTEZJOLOGIEM - JEDNO BADANIE/ZABIEG  400 zł
ZNIECZULENIE OGÓLNE Z ANESTEZJOLOGIEM - DWA BADANIA 600 zł
   
   
        PROKTOLOGIA ZABIEGI  
   
REKTOSKOPIA z konsultacją 500 zł
NACIĘCIE ROPNIA OKOŁOODBYTNICZEGO od 650 zł
WYCIĘCIE KŁYKCIN ODBYTU od 1800 zł
WYCIĘCIE/NACIĘCIE ZAKRZEPU ŻYLAKOWEGO od 600 zł
GUMKOWANIE HEMOROIDÓW METODĄ BARONA - JEDEN ZABIEG 360 zł
DRENAŻ PRZETOKI OKOŁOODBYTNICZEJ od 1 200 zł
WYCIĘCIE ŻYLAKA ODBYTU od 750 zł
WYCIĘCIE PRZETOKI ODBYTU od 1800 zł
SZCZELINA ODBYTU - LECZENIE TOKSYNĄ BOTULINOWĄ od 1600 zł
LASEROWE LECZENIE CHOROBY HEMOROIDALNEJ (METODA LHP) 4 600 zł
LASEROWE LECZENIE PRZETOKI ODBYTU (METODA FiLaC) 4 600 zł
LASEROWE LECZENIE TORBIELI KRZYŻOWEJ (METODA SiLaC) 4 600 zł