Testy oddechowe

W AM Medic oferujemy zaawansowane testy oddechowe służące do diagnozy różnych schorzeń. Te nieinwazyjne badania mogą dostarczyć istotnych informacji o stanach zdrowia, takich jak infekcje bakteryjne, nietolerancje pokarmowe czy zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego.

Test Oddechowy na Obecność Bakterii Helicobacter Pylori

Helicobacter pylori to bakteria, która może powodować różne problemy zdrowotne, takie jak wrzody żołądka, zapalenie żołądka, a nawet rak żołądka. W AM Medic stosujemy test oddechowy na obecność Helicobacter pylori, który pozwala na szybkie i bezbolesne wykrycie tej bakterii.

Test polega na spożyciu specjalnego preparatu, który zawiera lekko znakowany izotopem węgla 13C ureę. Jeżeli w żołądku pacjenta znajduje się Helicobacter pylori, bakteria ta przekształca ureę w dwutlenek węgla, który jest następnie wydychany. Zmierzona ilość wydychanego dwutlenku węgla z izotopem 13C pozwala stwierdzić, czy w organizmie pacjenta jest Helicobacter pylori.

Testy Wodorowo-Metanowe i Wodorowe

Testy wodorowo-metanowe i wodorowe są stosowane do diagnozowania SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth - nadmierne rozrost bakterii w jelicie cienkim) oraz do rozpoznawania nietolerancji takich składników pokarmowych jak laktoza, fruktoza, glukoza, sacharoza, ksylitol czy sorbitol.

Testy te polegają na spożyciu określonego składnika pokarmowego, a następnie regularnym mierzeniu stężenia wodoru i metanu w wydychanym powietrzu. Wzrost tych gazów po spożyciu danego składnika pokarmowego może wskazywać na jego nietolerancję lub nadmierny rozrost bakterii w jelicie cienkim.

Testy oddechowe są bezpieczne, nieinwazyjne i dają możliwość uzyskania istotnych informacji na temat zdrowia pacjenta. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty testów oddechowych w AM Medic.

Image